Çalışan annelere 325 Euro destek ödemesi onaylandı! Nasıl başvuru yapılır?

Çalışan annelere 325 Euro destek ödemesi onaylandı! Nasıl başvuru yapılır?

Çalışan anneler için 325 Euro destek ödemesi detayları açıklandı ve başvuru ekranı kullanıma sunuldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışma hayatında kadınları desteklemeye devam ettiklerini belirterek, Ankara, İstanbul ve İzmir’de, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 Euro (11.339 TL) destek sağlanacağını duyurdu. Peki, çalışan anneler için 325 Euro destek ödemesi başvurusu nasıl yapılır, detaylar İşin Olsun Blog’ta!

Bakan Işıkhan açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kadınlara verilecek destek ödemeleriyle ilgili ayrıntıları açıkladı. Bakan Işıkhan’ın duyurusu şu şekilde;

“Çalışma hayatının her aşamasında kadınları desteklemeye devam ediyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumumuz aracılığıyla; çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçmek için anneleri destekliyor, kayıtlı istihdamda kalmalarını sağlıyoruz. Projemizin ikinci dönemine başvurular bugün itibarıyla başlıyor.

Proje kapsamında; Ankara, İstanbul ve İzmir’de, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 euro (11.339 TL) destek sağlanacak.

Eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığını teşvik etmeyi de amaçladığımız projeden toplam 7 bin kadın yararlanacak. Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi II (EDU-CARE II) kapsamında başvuruları e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.”

Proje 3 ilde 12 ay boyunca uygulanacak

İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç ilde uygulanacak projeyle, çalışan annelere 12 ay boyunca ayda 325 Euro destek verilecek.